Kozan Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanlık ve yürütme kurulu seçimi yapıldı.

kozan-kent 26 Kasım 2017 Kozan Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanlık ve yürütme kurulu seçimi yapıldı. için yorumlar kapalı
Kozan Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanlık ve yürütme kurulu seçimi yapıldı.

Kozan Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanlık ve yürütme kurulu seçimi yapıldı.

Kozan Belediyesi Millet Bahçesi Kültür Salonunda yapılan seçimli toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Toplantının açılış konuşmasını Kozan Kent Konseyi Başkanı Ömer Faruk Kaymaz yaptı. Kaymaz konuşmasında, kent konseylerinin kent yaşamlarına verdiği desteğe ve kent sorunlarına birlikte çözüm üretilmesinin önemine değindi.
Kapalı oy usulü ile gerçekleştirilen seçimde Kozan İnşaat Mühendisleri Odası temsilcisi inşaat mühendisi Betül Aşçı ve Kozan Türk Sağlık-Sen Temsilcisi Devlet Hastanesi memuru Fatma Aylin Parlak meclis başkanlığı için aday oldu.
Başkanlık seçiminde kent konseyi yürütme kurulundan, sivil toplum kuruluşlarından, parti başkanlıklarından ve resmi kurum ve kuruluşlardan katılan 23 temsilci oy kullandı. Oy sayımının sonucunda inşaat mühendisi Betül Aşçı 2 yıllığına Kozan Kent Konseyi Kadın Meclisinin kurucu başkanı seçildi. Seçimin ardından belirlenen yürütme kurulu, yeni kurulan kadın meclisinin işleyişi hakkında bir değerlendirme toplantısı yaptı. Meclis başkanının ve yürütme kurulunun 2 yıl süreyle görev yapacağı belirtildi.
Kadın Meclisinin İlk Etkinliği Meme Kanseriyle Mücadele Semineri Olacak
Kadın Meclisi çalışmalarına hızlı başladı. Geçtiğimiz hafta yapılan yürütme kurulu toplantısının ardından Kent Konseyi Başkanı Ömer Faruk Kaymaz, Kadın Meclisi Başkanı Betül Aşçı ve yürütme kurulu üyeleri Kozan Devlet Hastanesi Başhekimi Kubilay Uçar’ı makamında ziyaret etti.
2004 yılından bu yana Ekim ayının Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak belirlendiğini dile getiren Kadın Meclisi Başkanı Aşçı, Başhekim Uçar’dan, ekim ayı içerisinde düzenleyecekleri meme kanseri seminerine destek istedi. Başhekim Uçar kadın meclisinin düzenleyeceği etkinliklere destek olmaktan büyük memnuniyet duyacaklarını belirtti. Meme kanseri ile mücadele yöntemlerinin ele alınacağı seminerin tarihi ilerleyen günlerdeKozan Kent Konseyi tarafından duyurulacak.

Yorumlar Kapalı.