Kurumsal

Kozan Kent Konseyi Başkanı Ömer Faruk Kaymaz

Kozan Kent Konseyi Başkanlığına Sanayici ve İş Adamları Derneği temsilcisi Ömer Faruk Kaymaz seçildi.

Kamu kurum ve kuruluşları ile siyasi parti temsilcileri ile Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinden oluşan Kent Konseyi Genel Kurulu yeni dönem başkanını ve yürütme kurulunu seçti. Toplantı saygı duruşu ve İstıklal Marşının ardından önceki dönem Kent Konseyi Başkanı Süleyman Sezen’in konuşması ile başladı. Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz’ün açış konuşmasının ardından Divan Kurulu teşekkül ettirildi.

Divan Kurulu Başkanlığına Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa Sırkıntı, üyeliklere ise Türk Eğitim Sen Kozan Temsilcisi Mürsel Yazıcı ve Kozan Balkan Türkleri Derneği Başkanı Atalay Özer seçildiler.

Kent Konseyi Başkanlığı için iki aday yarıştı. Ecz. Nuriye Tanrıkulu ve arkadaşlarının önerdiği iş adamı Ömer Faruk Kaymaz ile kişisel başvuruda bulunan ÇEKÜD temsilcisi eğitimci Ümit Özalp Kunt Kent Konseyi Başkanlığı için aday oldular. Genel Kurul Başkanlık seçimi için oylamanın açık oyla yapılmasına karar verdi. Yapılan açık oylamada Ömer Faruk Kaymaz 68 oy alırken, Ümit Özalp Kunt 8 oyda kaldı.

Daha sonra Kent Konseyi Yürütme Kurulu seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonunda aşağıda isimleri bulunan 24 kişi yeni Yürütme Kurulunu oluşturdu.

Tüzük gereği Genel Sekreterlik için Belediye Başkanının önereceği üç isimden biri seçilmesi gerekirken, Belediye Başkanının Adana Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında olması münasebeti ile Genel Sekreterlik seçimi bir sonra ki Genel Kurul toplantısına bırakıldı. Toplantı dilek ve temenniler ile son buldu.

Yeni dönem Kozan Kent Konseyi Başkan ve Yürütme Kurulu ise şu isimlerden oluştu.

KENT KONSEYİ BAŞKANI :

Ömer Faruk KAYMAZ

YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ :

METİN CAFER YÜCE

KUDDUSİ ÇALATLI

HÜSEYİN İNAN

EMİN CANBOLAT

NEVZAT GARİP

ERHAN KARAOĞLU

MEHMET GÜRLEN

ÜLKÜ ŞAHİNCE

ZEHRA ÇİÇEKLİ

FATMA İZGİ

HİKMET ESER

VAROL ŞAHİN

DERYA DENİZ

HÜSEYİN COŞKUN TAN

LEYLA KARAVELİOĞLU

NURİ DAĞLI

ERKAN AÇICI

YAŞAR ŞENÖZ